ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

پمپ وکیوم رینگ مایع

پمپ وکیوم رینگ مایع:

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء برای کاهش فشار گاز در یک حجم معین و به عبارت دیگر برای کاهش چگالی گاز به کار می روند.  بنابراین لازم است که ذرات گاز از حجم برداشته شوند. اساساً دو دسته پمپ وکیوم وجود دارد:

الف) پمپ های وکیوم که توسط آنها، ذرات گازی که از حجم برداشته شده، در طول یک یا چندین مرحله متراکم سازی، پمپاژ می شود و به فضای اتمسفر، بیرون رانده میشود.  ذرات گاز بوسیله جابجایی یا انتقال ضربه پمپاژ میشوند.

ب) پمپ های وکیوم که در آنها، ذرات گاز که میخواهیم برداشته شوند، چگالیده شده و یا به شکلی، مثلا شیمیایی، به سطح یک جامد مقید می شوند، که این سطح خود بخشی از مرز حجم مورد نظر را تشکیل میدهد.

پمپ های وکیوم دو نوع می باشند دورانی رینگ مایع و بلوئر

پمپ های دورانی رینگ مایع بر دو قسم هستند یک مرحله ای (روتور چمبری – Rotor Chamber)  و  دو مرحله ای (با سو پاپ – Side Plate)  که هم به عنوان پمپ وکیوم و هم کمپرسور هوا (گاز) مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ های وکیوم دورانی رینگ مایع از دو قسمت اصلی روتور (شفت و پروانه) و بدنه (سیلندر و سر سیلندر ها) تشکیل شده است .

حرکت دورانی و خارج از مرکز پروانه حول محور پمپ در داخل سیلندر محتوی آب سبب تشکیل رینگ آب می گردد. در جهت دوران با ورود و خروج مداوم پره ها در داخل آب، حجم بسته فضای بین دو سر سیلندر، هر دو پره و جداره داخلی رینگ آب در یک طرف افزایش می یابد (ناحیه مکش) و عمل مکش صورت می گیرد و در طرف دیگر کاهش یافته (ناحیه دهش) و عمل تراکم انجام می پذیرد.

عمل خنک کردن پمپ بوسیله آب انجام می گیرد و می توان از کندانس (Condensation) ذرات آب همراه هوای خروجی و برگشت آن به پمپ نیز استفاده نمود که در نتیجه خنک شدن پمپ و تثبیت درجه حرارت عمل تراکم بصورت ایزوترمال (Iso-thermal) صورت می پذیرد .

معرفی پمپ واکیوم رینگ مایع

 – اساس کار و ساختمان  پمپ واکیوم

پمپ واکیوم هایPVI از دوقسمت اصلی تشکیل شده است که شامل روتور (شافت و پروانه) و بدنه (سیلندر و سرسیلندر ) است که دارای مکانیسم عمل ساده با کیفیت بهره وری بالایی  می باشد . جنس قطعات پمپ ها از کیفیت بالا و عملیات ماشینکاری آنها بر طبق استاندارد   DIN و ISO با دقت های در حد صدم میلی متر صورت می گیرد که باعث حداقل نشت داخلی و افزایش راندمان دستگاه می گردد. روتور پمپ ها با دستگاه کامپیوتری بالانس دینامیکی می شود که موجب حذف ارتعاشات دینامیکی می گردد  .

هر دستگاه از لحاظ ظرفیت ، فشار خلاء ، توان مصرفی و راندمان های مختلف مورد آزمایش کامل قرار می گیرد و کلیه قطعات در مراحل اقلام ورودی ، ماشین کاری ، ساخت ، مونتاژ و تحویل نهایی ١٠٠% توسط بخش (Q.C) کارخانه کنترل می گردد  .

 – مکانیسم عمل پمپ واکیوم رینگ مایع  :

حرکت دورانی و خارج از مرکز پروانه حول محور پمپ در داخل سیلندر محتوی آب سبب تشکیل رینگ آب می گردد  .

در جهت دوران با ورود و خروج مداوم پره ها در داخل آب، حجم بسته فضای بین دو سر سیلندر ، هر دو پره و جداره داخلی رینگ آب در یکطرف افزایش می یابد ( ناحیه مکش ) و عمل مکش صورت می گیرد و در طرف دیگر کاهش یافته (ناحیه دهش ) و عمل تراکم انجام می پذیرد   .

عمل خنک کردن پمپ بوسیله آب انجام می گیرد و می توان از کندانس ذرات آب همراه هوای خروجی و برگشت آن به پمپ نیز استفاده نمود که در نتیجه خنک شدن پمپ و تثبیت درجه حرارت عمل تراکم بصورت ایزوترمال صورت می پذیرد   .

برخی از مزایای پمپ واکیوم صنایع واکیوم پارس  :

 • مصرف آب کمتر
 • مصرف انرژی کمتر
 • عدم نیاز به روغنکاری
 • طول عمر بالاتر بیرینگها
 • بدون لرزش و با صدای کمتر
 • قابلیت انتقال مایعات و گازها تواما  “
 • هزینه های بسیار پائین سرویس و نگهداری
 • یکسال گارانتی و پانزده سال خدمات بعد از فروش
 • آب و هوای خروجی عاری از روغن   ( Oil Free )
 • ظرفیت مکش واقعی در مقایسه با پمپهای متفرقه
 • افزایش سرعت رسیدن به حداکثر خلاء مورد نیاز
 • بر اساس آخرین دستاوردهای تکنولوژیک جهان
 • فشار مکش بیشتر ( تا ۹۹% خلاء نسبی – پکیج های روغنی   (
 • امکان ایجاد خلاء تا   ۰٫۰۱mbar مطلق (ترکیب پمپ واکیوم با پمپ نوع روتاری)
 • طراحی شده برای شرایط کاری مداوم و بدون توقف   ( Heavy duty – None stop )
 • راه اندازی ساده پمپهای واکیوم بدون نیاز به تجهیزات اضافی حتی در مدل های بزرگ
 • استفاده از مکانیکال سیل در پمپهای دو مرحله ای ( برای سایرمدل ها بر اساس درخواست)
 • عدم تماس و اصطکاک قطعات داخلی پمپ و افزایش راندمان مکانیکی و طول عمر دستگاه

 جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره واکیوم رینگ مایع با کارشناسان پمپ این شرکت تماس حاصل نمایید.


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form