ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
8842 8832

پمپ های با جابجایی مثبت

پمپ های با جابجایی مثبت : در این پمپ ها به ازای هر دور چرخش محور مقدار معینی از سیال  به سمت خروجی ارسال می شود و توانایی غلبه بر فشار خروجی و اصطکاک را دارد . این پمپ ها مزیت های بالاتری نسبت به پمپ های با جابه جایی غیر مثبت دارند مانند مانند ابعاد کوچکتر , بازده حجمی بالا , انعطاف پذیری مناسب و توانایی کار در فشار های بالا ( حتی بیشتر از psi)

پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر ساختار به سه دسته زیر تقسیم می شوند:
۱- پمپ های دنده ای
۲ – پمپ های پره ای
۳- پمپ های پیستونی
پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر میزان جابه جایی دبی به دو دسته زیر تقسیم می شوند :
۱- پمپ ها با جا به جایی ثابت
۲- پمپ های با جابه جایی متغیر

در یک پمپ با جابه جایی ثابت میزان سیال پمپ شده به ازای هر یک دور چرخش محور مقداری ثابتی  است در صورتیکه در پمپ های با جابه جایی متغیر مقدار فوق بواسطه تغییر در ارتباط بین اجزاء پمپ قابل تنظیم است. به این پمپ ها , پمپ ها ی دبی متغیر نیز گفته می شود .
باید بدانیم که پمپ ها ایجاد فشار  نمی کنند بلکه تولید دبی می نمایند. در واقع در یک سیستم هیدرولیک فشار نشان دهنده میزان مقاومت در مقابل خروجی پمپ است اگر خروجی در فشار یک اتمسفر باشد به هیچ وجه فشار خروجی پمپ بیش از یک اتمسفر نخواهد شد .همچنین اگر خروجی در فشار ۱۰۰ اتمسفر باشد برای به جریان افتادن سیال فشاری معادل ۱۰۰ اتمسفر در سیال بوجود می آید.

 اطلاعات بیشتر


یک نظر در “پمپ های با جابجایی مثبت”

  1. ابوالفضل

    ممنون.
    خلاصه و مختصر و مفید بود.
    لایک

    اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۵ پاسخ دادن

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form