ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

پمپ خلاء

پمپ خلاء

پمپ خلاء، بر اساس مکانیزم به پنج دسته تقسیم می شود:

۱)پمپ خلاء رینگ مایع

۲)پمپ پروانه ای چرخشی

۳)پمپ دورانی پیچشی

۴)پمپ دورانی فکی

۵)پمپ توربوملکولی

پمپ خلاء رینگ مایع:پمپ خلاء رینگ مایع یا پمپ پیستونی مایع، از یک چرخ محرک با تیغه های ثابت در پوسته استوانه ای تشکیل شده است. در پمپ خلاء رینگ مایع با چرخش چرخ و در نتیجه تیغه های ثابت بر روی آن، مایع درون پوسته، تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز، به جداره های پوسته فشرده شده و رینگ مایع را تشکیل می دهد. پمپ خلاء رینگ مایع المان هایی بین رینگ مایع و تیغه پمپ قرار دارد که ابتدا با افزایش حجم موجب مکش گاز می شود و سپس با کاهش حجم، گاز را فشرده کرده و از طریق مسیر خروجی به بیرون پمپ هدایت می کند. پمپ خلاء رینگ مایع اصولا برای پمپاژ ترکیب بخار آب و هوا، از آب استفاده می شود و به منظور پمپاژ کلر، از اسید سولفوریک غلیظ استفاده می شود.

پمپ خلاء رینگ مایع به علت اینکه بدون شیر و تجهیزات سوئیچینگ است، شرایط طراحی و عملیاتی آن ها ساده تر از پمپ پیستونی می باشد.

پمپ خلاء رینگ مایع، در دونوع تک مرحله و دو مرحله ای ساخته می شود که بسته به نحوه قرار گرفتن شافت پروانه در محفظه در پمپ خلاء، می تواند هم مرکز و یا غیر هم مرکز باشد. پمپ خلاء رینگ مایع، بسته به جهت جریان ورودی و خروجی نسبت به شافت پروانه، جریان شعاعی و محوری وجود خواهد داشت. پمپ خلاء رینگ مایع با اینکه به صورت چرخشی عمل میکند اما بدلیل اینکه فرآیندی شبیه پیستون را انجام می دهد، پمپ خلاء رینگ مایع مشخصه هایی شبیه به پمپ پیستونی خواهند داشت. پمپ خلاء رینگ مایع دارای فشار نهایی در محدوده ۲-۳*۱۰۳pa، سرعت پمپاژ در محدوده۲۵-۵۰۰ Lit/Sec، وزن ویژه پمپ ۱۰ kg/(Lit/Sec) و مصرف ویژه انرژی، به علت جا به جایی در پمپ خلاء، حدود ۱۰۰ w/(Lit/sec) می باشد. پمپ خلاء رینگ مایع، می تواند در فشار اتمسفری راه اندازی شود.

پمپ خلاء رینگ مایع تک مرحله ای، که در آن صفحه کنترل یک المان انعطاف پذیر است. صفحه کنترل پمپ خلاء با باز و بسته کردن شیر اتوماتیک منافذ تهویه (توسط شیر دیسکی) در کل محدوده فشاری، از تراکم زیاد و جریان معکوس جلوگیری می کند. چنانچه درپمپ خلاء تک مرحله ای، از آب ۱۵ درجه سانتی گراد(به عنوان رینگ مایع) استفاده شود و نسبت تراکم فشار بین فشار ورودی و خروجی به نسبت ۱ به ۳۰٫۷ تنتظیم گردد، به علت دفع پدیده گاز، فشار ورودی در محدوده mbar 10-30 قرار می گیرد.

پمپ خلاء رینگ مایع دو مرحله ای، برای فشار ورودی زیر mbar 150 را می توان به جای پمپ خلاء تک مرحله ای مجهز به مجاری انعطاف پذیر استفاده نمود. پمپ خلاء دو مرحله ای، مجاری خروجی فاقد شیر بوده و گاز خروجی از مرحله اول به عنوان مکش مرحله دوم قرار میگیرد. پمپ خلاء رینگ مایع دو مرحله ای با در نظر گرفتن یک مجرای خروجی ثابت، نسبت تراکم هر مرحله کمتر از ۱/۷ بدست می آید که نسبت تراکم کل برابر حاصلضرب دو مرحله می باشد. پمپ خلاء رینگ مایع دو مرحله ای، اگر از آب ۱۵ درجه به عنوان رینگ مایع استفاده شود، میتواند در محدوده مکش mbar 33-1013 مورد استفاده قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر

 


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form