ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
8842 8832

پمپ تحت فشار

منبع تحت فشار چیست و چگونه کار میکند؟
برای اغلب مشتریان این سوال مطرح است که منبع کوچکی که همراه با پمپ آب فروخته میشود چیست و کارایی آن چه تاثیری بر پمپ میگذارد.
این گونه منبع ها که غالبا به رنگ قرمز میباشند به نام منبع تحت فشار معروفند.زیرا در آنها بوسیله باد پر فشاری که در آن است آب را با فشار به داخل لوله هدایت میکنند.
بوسیله باد پر فشاری که در آن است آب را با فشار به داخل لوله هدایت میکنند.
مکانیزم کار این منبه ها اینگونه است که داخل آن یک تیوپ مخصوص قرار گرفته و با فلنچ لبه آن محکم بین بدنه منبع و فلنچ گیر میکند و باعث آب بندی آن میشود.سپس از طرف انتهای منبع, باد بوسیله پمپ باد با فشار به داخل آن نفوذ میکند.به طوری که آب داخل تیوپ رفته و باد پشت تیوپ باقی میماند.زمانیکه پمپ روشن میشود ابتدا لوله ها را پر کرده سپس به پر کردن منبع میپردازد.زمان پر شدن و یا خالی شدن منبع بستگی تام به نوع تنظیم دارد.آب که با فشار پمپ به داخل منبع هدایت شده است به محض باز شدن یک شیر تخلیه میشود.اگر شما آبی بیش از آب ذخیره شده در منبع را طلب کنید آنگاه پمپ نیز روشن شده تا خواسته شما را اجرا کند.
حال سوال پیش میاید که باد درون منبع باید چه فشاری داشته باشد؟
فشار باد درون منبع بستگی به تعداد طبقات ,متراژ لوله کشی , تنظیم اتوماتیک و… دارد ولی به طور نسبی بین ۲۵ الی ۳۵ پی اس آی قرار میگیرد.
چرا منبع تحت فشار در سیستم پمپ لازم است؟
همانطور که اشاره شد اینگونه منابع آب را در حد چند لیتر به طور فشرده در خود ذخیره کرده سپس با باز شدن شیر آن را به داخل لوله هدایت میکند.اگر این منبع روی پمپ نباشد آنگاه پمپ جایی برای ذخیره آب نداشته و به محض باز کردن شیر آب خود پمپ روشن میشود.حال اگر شما فقط یک لیوان آب بیشتر نیاز نداشته باشید باز پمپ استارت خورده و روشن میشود.در صورتی که اگر منبع بر روی پمپ نصب باشد حداقل تا ۱۰ لیتر آب را بدون روشن شدن پمپ با فشاری معادل فشار پمپ در اختیار شما میگذارد.اینگونه کار کرد پمپ باعث میشود حداقل هزینه برق شما ۳برابر شده و اصطحلاک پمپ نیز به طور چشمگیری افزایش یابد.

یکی از روشهای مورد استفاده برای تنظیم فشار آب ساختمان استفاده از منابع تحت فشار (مثل دیافراگمی)است. این منبابع محفظه ای بسته ای هستند که آب و یک گاز بصورت جداگانه در آن قرار گرفته و معمولا بین دوسوم تا سه چهارم حجم متوسط آب اشغال شده است. پمپ آبرسانی آب را با فشار به داخل این منبع میفرستد به حدی که فشار گاز موجود به حداکثر تعیین شده برسد.به این ترتیب حجم معینی از آب داخل منبع ذخیره شده و بنا به نیاز مورد استفاده قرار میگیرد.با کم شدن آب داخل منبع و کاهش فشار گاز ,پمپ دوباره به کار افتاده و منبع را پر میکند.
به این ترتیب از خاموش و روشن شدن مرتب پمپ جلوگیری به عمل میاید که این امر علاوه بر آن که باعث افزایش طول عمر پمپ میشود,از سر و صدای ناشی از روشن شدن متناوب پمپ بیز جلوگیری میکند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این منبابع آن است ,که ضربه آب به هنگام روشن و خاموش شدن پمپ را کنترل میکند.به این لحاظ گاهی این منابع را مخزن سرج (SURGE TANK) نیز مینامند.

اطلاعات بیشتر


۲ نظرات در “پمپ تحت فشار”

  1. حسین براتی

    اطلاعات مفیدی بود ممنونم ازتون

    مهر ۲۹ام, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  2. رضا

    سلام تشکر از توضیح فنی وخوبتان کاش که در مورد تنظیم پیچ های روی پمپ اب نیز توضیح بدین .

    خرداد ۱۰ام, ۱۳۹۴ پاسخ دادن

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form