ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

پلاگ ولو چیست

پلاگ ولو چیست ؟

جرابند این شیرها یک جسم صلـب است که دارای یک سـوراخ که برای عبور جریان تعبیه گردیده میباشد. این سوراخ با زاویه ۹۰ درجه در جهـت طـولی مجرابند قرار میگیـرد. در وضعــیت باز بودن شیر، محل عبور جریان در شیر یا ورودی و خروجی با هم در یک راستا قرار میگیرد. در حالیکه توپی به اندازه ۹۰ درجه نسبت به وضعیت باز تغییر وضعیت میدهد قسمت صلب روی توپی مسیر جریان را میبندد و جریان سیال قطع میگردد. ظرفیت این شیرها بستگی به قطر و مساحت سطح روزنه شیر دارد و هر چه قدر نسبت این قطر به لوله نزدیک باشد بازده شیر به عنوان یک وسیله کنترل کننده جریان کم خواهد شد. شیر سماوری در جایی که سیال گازی است برای تنظیم جریان، دقت تنظیم دبی نسبت به شیر توپی کمتر است.

شیرهای سماوری که مجرابند انها به صورت مخروطی می باشد دسته شیر(stem ) به بصورت مستقیم به به قسمت پهن مجرابند متصل می گردد و شیر پلاگ ولو معمولا فاقد گلویی (bonnet) می باشد . همچنین دسته شیر (stem) و دستگیره (handle) به صورت یک تکه و L شکل میباشد .

 

 

ورودی های شیر پلاگ ولو:

این شیرها همچنین در تعداد ورودی ها و طرح های مختلف توپی در گروه های متنوعی تقسیم بندی می گردد. شیرهای دارای چند ورودی در پهنای وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. نصب اینگونه شیرها در ساده سازی فرآیند پایپینگ موثر بوده و عملکرد مناسب تری نسبت به Gate Valve های چند ورودی دارند. این شیرها باعث حذف بسیاری از اتصالات می گردد. بیشترین استفاده از شیر پلاگ ولو در فرآیندهایی است که نیازی به تنظیم جریان نمی باشد بخصوص در فرآیندهایی که قطع و وصل جریان در دفعات زیاد مد نظر باشد. و عملکرد تکرار شونده یک شیر مورد نیاز باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. شیرسماوری دو راهه ساده ترین و رایج ترین شکل شیر پلاگ ولو می باشد که در دو حالت باز برای عبور جریان و بسته برای متوفق کردن جریان مورد استفاده واقع می شود .

شیرسماوری دو راهه ساده ترین و رایج ترین شکل شیر پلاگ ولو می باشد که در دو حالت باز برای عبور جریان و بسته برای متوفق کردن جریان مورد استفاده واقع می شود . شیر های سماوری سه راهه به صورتی بوده که در ان ها جریان ورودی می تواند بطور مستقیم وارد مسیر دوم یا سوم شود . همچنین ممکن است شیر های سماوری سه راهه طوری طراحی شوند که جریان بین ورودی ۱و۲ ، ۲و۳ ، ۱و۳ جابجا شوند ویا ممکن است حتی تمامی مسیر ها را به هم مرتبط کند . در این شیر ها ممکن است یک ورودی در یک سمت ودو ورودی دیگر در سمت مقابل به صورت مورب یا موازی قرار می گیرد . در این موارد شیر به صورت ۱۸۰ درجه چرخیده تا بین راه های مختلف ارتباط بر قرار گردد.

اطلاعات بیشتر


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form