ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
8842 8832

پلاگ ولو چیست

پلاگ ولو چیست؟

در پلاگ ولو عمل باز و بسته شدن با حرکتی چرخشی توسط یک بند آور انجام می شود . بدنه پلاگ ولو طوری ساخته می شود که برای قرار گرفتن توپی بصورت مخروطی و یا استوانه ای مناسب باشد. بندآور پلاگ ولو جسمی صلب است که دارای یک سـوراخ که برای عبور جریان می باشد. این سوراخ با زاویه نود درجه در جهـت طـولی بندآور قرار می گیرد. در وضعــیت باز محل عبور جریان در شیر یا ورودی و خروجی با هم در یک راستا قرار میگیرد. در حالیکه توپی به اندازه نود درجه نسبت به وضعیت باز تغییر وضعیت میدهد قسمت صلب روی توپی مسیر جریان را میبندد و جریان سیال قطع میگردد. ظرفیت این شیرها بستگی به قطر و مساحت سطح روزنه شیر دارد و هر چه قدر نسبت این قطر به لوله نزدیک باشد بازده شیر به عنوان یک وسیله کنترل کننده جریان کم خواهد شد. شیر سماوری در جایی که سیال گازی است برای تنظیم جریان، دقت تنظیم دبی نسبت به شیر توپی کمتر است.
پلاگ ولو ها را می توان به دو دسته روانکاری شونده و غیرروانکاری شونده تقسیم کرد

پلاگ ولو روانکاری شونده :
از جمله عواملی که در در پلاگ ولوباید از آن جلوگیری نمود، لقی و نشتی است اکثر پلاگ ولوها دارای ساختاری کاملاً فلزی می باشند. در اینگونه شیرها وجود یک فاصله باریک در اطراف توپی می تواند باعث بروز نشتی از این موقعیت گردد. اگر این فاصله بدلیل استفاده از توپی مخروطی عمیق تر کمتر گردد. گشتاور و نیروی لازم برای راه اندازی شیر به سرعت افزایش پیدا کرده و می تواند باعث بروز اصطکاک و سایش زیادی گردد. برای اصلاح این وضعـیت تعدادی شیار در اطراف بدنه و توپی در جلوی روزنه تعـبیه می گـردد که قبل از راه اندازی شـیر با گریس پر می-گردد. با استفاده از گریس روان کننده و حرکت توپی باعث آب بند کردن فاصله بین مجرابند و بدنه می گردد. لازم به ذکر است که این ماده روان کننده باید با دما و نوع سیال مورد استفاده سازگاری داشته باشد. بیشتر سازندگان پلاگ ولوهای با خاصیت روانکاری، یک سری روان کننده که با محدوده مورد استفاده شیر سازگاری داشته باشند تولید می نمایند. همچنین برخی از این سازندگان پیشنهاداتی در خصوص استفاده از نوع روان کننده را در دستورالعمل استفاده از شیر می آورند که باید رعایت گردد.
پلاگ ولوغیر روانکاری شونده
دو نوع از این گونه شیر سماوری فولادی ها وجود دارد:
۱٫نوع بالا رونده
۲٫نوع بوشن الاستومری یا دیسک پوشش داده شده
شیر بالا رونده به این معناست که یک حرکت بالا رفتن مکانیکی مجرابند مخروطی، اندکی مجرابند را از سطح نشیمنگاه آن خلاص کرده و اجازه گردش آسان به آن می دهد. بالارفتن مکانیکی می تواند بوسیله یک بادامک یا یک اهرم در بیرون شیر انجام پذیرد. در شیر سماوری فولادی هایی که یک بوشن الاستومری دارند یک بوشن اطراف Plug را با Tee پوشانده است.

اطلاعات بیشتر


۳ نظرات در “پلاگ ولو چیست”

 1. مهندس علی سیاح

  با سلام و احترام.خواهشمند است استعلام بها جهت plug valve فلنچی سایز “۶ ارسال فرمائید.(۴عدد)

  دی ۸ام, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • admin

   ارسال شد دوست عزیز

   دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • admin

   به ایمیل شما ارسال شد

   دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ پاسخ دادن

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form