ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

ترانسمیتر جریان

ترانسمیتر  جریان

ترانسمیتر از ترکیب دو واژه TRANSFER و METER گرفته شده است. یعنی تجهیزی که بتواند یک کمیت فیزیکی را اندازه گیری کرده وآن را به مکانی دورتر مثل اتاق کنترل انتقال دهد.

ترانسمیتر می تواند نیوماتیکی و یا الکترونیکی باشد. در هر دو مورد،سیگنال ارسالی استاندارد بوده و برای تجهیزاتی که در LOOP کنترل قرار دارند قابل فهم می باشد.در نوع الکترونیکی جریان ۲۰-۴ میلی امپر و در نوع نیوماتیکی فشار هوای ۱۵-۳ (PSI)یا (bar)از سوی TRANSMITTER به کنترلرهای الکترونیکی و نیوماتیکی ارسال می شود. ترانسمیتر ایزوله (TRANSMITTER) جهت تبدیل انواع سیگنال های آنالوگ با دقت و کیفیت عالی به کار می رود.

با پشتیبانی از تمامی سیگنال ها و رنج های مختلف اندازه گیری شامل سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی آمپر DC، ۰ تا ۲۰ میلی آمپر DC، ۰ تا ۵ ولت DC، ۰ تا ۱۰ ولت DC، انواع ترموکوپل (Thermocouple) J,K,B,R,S,T,E,N، انواع RTD و PT100، پتانسیومتر (Potentiometer)، مقاومت (Resistance) . ورودی و خروجی کاملا ایزوله در برابر نویز و نوسانات برق، فیلترینگ و تقویت سیگنال از نکات مهم در ترانسمیتر می باشد. خروجی بدست آمده از ترانسمیترها قابل استفاده در نمایشگرها، سیستم های پی ال سی (PLC) و تمام تجهیزات کنترلی می باشد و امروزه ترانسمیتر مصرف زیادی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، ریخته گری، داروسازی، مهندسی پزشکی و بطور کلی هر سیستمی که نیاز به اتوماسیون صنعتی دارد، پیدا نموده است.

ترانسمیتر از ترکیب دو واژه TRANSFER+METER گرفته شده است.یعنی تجهیزی که بتواند یک کمیت فیزیکی را اندازه گیری کرده(METERING) و آن را به مکانی دورتر مثل اتاق کنترل انتقال(TRANSFER) دهد. ترانسمیتر می تواند نیوماتیکی و یا الکترونیکی باشد. در هر دو مورد،سیگنال ارسالی استاندارد بوده و برای تجهیزاتی که در LOOP کنترل قرار دارند قابل فهم می باشد.در نوع الکترونیکی جریان ۲۰-۴ میلی آمپر یا ولتاژ ۵-۰ولت و در نوع نیوماتیکی فشار هوای  ۵-۳  (PSI)از سوی TRANSMITTER به کنترلرهای الکترونیکی و نیوماتیکی ارسال می شود.در این بخش به معرفی سه مدل ترانسمیتر جریان AC، ترانسمیتر جریان DC و کلمپ ترانسمیتر جریان AC/DC می پردازیم.

جریان (flow) یک پدیده فیزیکی است که از حرکت یک سیال استنباط می شود. جریان پذیری جزء خواص ذاتی مواد سیال است و درحقیقت نقطه تمایز آنها با اجسام جامد می باشد . به عبارت دیگر خاصیت جریان پذیری یک سیا ل موجب می شود که انتقال آن از نقطه ای به نقطه دیگر به راحتی از داخل یک مجرا و بدون نیاز به سیستم های حمل و نقل صورت پذیرد . با توجه به نقش ویژه ای که انتقال مواد سیال در زندگی بشری ایفا می کند، اطلاع از میزان سیال منتقل شده و یا نرخ انتقال (دبی یا (flow rate، بسیار حائز اهمیت است . به همین دلیل تجهیزات متنوعی در طول تاریخ برای اندازه گیری سرعت یا حجم سیال ساخته شده که به آنها دبی سنج یا فلومتر(Flow meter) گفته می شود.در حقیقت یک دبی سنج عبارتست از دستگاهی که حرکت سیال را در مجرا اندازه گیری می کند . حال با توجه به اینکه ساختارکلی یک ترانسمیترتشکیل شده از یک سنسور که عمل تبدیل کمیت فیزیکی به سیگنال الکتریکی راانجام می دهد و درمرحله بعدی یک تقویت کننده برای تقویت سیگنال الکتریکی جهت ارائه به ترانسدیوسربرای تبدیل به یک سیگنال الکتریکی استاندارد(ولتاژ ۵-۰،جریان ۲۰-۴ میلی امپر)  وقابل درک برای کنترلر و صد البته قابل ارسال توسط سیمهای فلزی و نحوه ی عملکرد فلو متر مقادیر به دست آمده از طریق ترانسمیتر جریان به صورت سیگنال آنالوگ ۴-۲۰ میلی آمپر به کنترلر ارسال می شود.

مشخصات فنی:

ترانسمیتر جریان TR-ACA1A4

اندازه گیری محدوده ۱: ۰ – ۱ ACA
اندازه گیریمحدوده ۲: ۰ – ۵ ACA
اندازه گیری خروجی ۴ – ۲۰ میلی آمپر
محدوده ۱:
خروجی در ۰ آمپرAC = 4 میلی آمپر
خروجی در ۰٫۵ آمپرAC = 12 میلی آمپر
خروجی در ۱ آمپرAC = 20 میلی آمپر
محدوده ۲:
خروجی در ۰آمپرAC = 4 میلی آمپر
خروجی در ۲٫۵ آمپرAC = 12 میلی آمپر
خروجی در ۵ آمپرAC = 20 میلی آمپر
قابلیت تنظیم صفر و دهانه
قدرت :۹۰ – ۲۶۰ ACV
منبع تغذیه:۵۰ /۶۰ هرتز
دمای عملیات ۰ – ۵۰ درجه سانتی گراد
۳۲ – ۱۲۲ درجه فارن هایت
پوشش پلاستیک ABS
دارای گواهینامه: ISO-9001، CE،IEC1010

ترانسمیتر جریان TR-DCA1A4

مدل -۵ATR-DCA1A4: اندازه گیری۰ تا ۵ آمپرDC
مدل -۲ATR-DCA1A4: اندازه گیری ۰ تا۲ آمپر DC
مدل  -۲۰۰MA:TR-DCA1A4 اندازه گیری ۰ تا۲۰۰میلی آمپر DC
مدل -۲۰MATR-DCA1A4: اندازه گیری ۰ تا ۲۰ میلی آمپر DC
مدل ۲MA -TR-DCA1A4: اندازه گیری ۰ تا ۲ میلی آمپر DC
مدل -۲۰۰UA TR-DCA1A4: اندازه گیری ۰ تا۲۰۰ میکرو آمپر DC
خروجی ۴ – ۲۰میلی آمپر
قدرت :۹۰ – ۲۶۰ ACV
منبع تغذیه :۵۰ /۶۰ هرتز
دمای عملیات ۰ – ۵۰ درجه سانتی گراد
۳۲ – ۱۲۲ درجه فارن هایت
پوشش پلاستیک ABS
دارای گواهینامه: ISO-9001، CE،IEC1010

ترانسمیتر جریان TR-CLP1A4

خروجی ۴ – ۲۰میلی آمپر
محدوده ۱: ۰–۲۰۰آمپر:
خروجی در۰ آمپرmA=4
خروجی در۱۰۰ آمپرmA=12
خروجی در۲۰۰ آمپرmA =  ۲۰
محدوده۲۰- ۲۰۰۰آمپر:
خروجی در۰ آمپرmA =4
خروجی در۱۰۰۰ آمپر ۱۲ m A =
خروجی در۲۰۰۰ آمپر۲۰ m A =
قدرت :۹۰ – ۲۶۰ ACV
منبع تغذیه :۵۰ / ۶۰ هرتز
دمای عملیات: ۰ – ۵۰ درجه سانتی گراد
۳۲ – ۱۲۲ درجه فارن هایت
پوشش پلاستیک ABS
دارای گواهینامه: ISO-9001، CE، IEC1010

کاتالوگ ترانسمیتر جریان مدل ACA1A4

کاتالوگ ترانسمیتر جریان مدل CLP1A4

کاتالوگ ترانسمیتر جریان مدل DCA1A4

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form