ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

مونو پمپ

مونو پمپ

مونو پمپ یکی از انواع پمپ های جابجایی مثبت است که با نام “پمپ مارپیچی خارج از مرکز” یا”پمپ با حفره پیش رونده” نیز شناخته می شود. مونو پمپ، از یک ماردون (پیچ) فلزی که در داخل یک استاتور مارپیچی (معمولاً از جنس لاستیک) تشکیل شده است. ماردون مذکور بر روی یک روتور یا شافت قرار گرفته که با چرخش روتور توسط الکتروموتور، ماردون درون استاتور به چرخش درآمده و سیال در راستای محور پمپ به جریان در می آید.

در ۲۰ سال اخیر، تمایل به استفاده از پمپ هایی با قطر روتور کمتر و خطوط نشت بند بلندتر برایکاهش فرسایش و افزایش بازدهی بیشتر شده است. بعضی از شرکت های سازنده با طراحی ویژه روتور / استاتور، در کنار حفظ قابلیت ظرفیت فشار، با کاهش سرعت پس و پیش رفتن خروج ازمرکز و افزایش طول خطوط نشت بندی که خطوط جریان را مستقیم تر می کند، به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند. بعلاوه به دلیل کاربرد پمپ هایی با قطر روتور کمتر و خروج از مرکزکوچکتر، نیروهای محوری بر مفصل ها و یاتاقان ها نیز کاهش یافته است.

مونو پمپها با توجه به نحوه عملکردشان کاربرد وسیعی دارند و معمولاً در صنایعی که احتیاج به انتقال مواد با ویسکوزیته بالا دارند استفاده می شوند.

برخی از این صنایع عبارتند از :

صنایع شیمیایی

دستگاه های تصفیه فاضلاب صنعتی و عمومی

پالایشگاه ها

پتروشیمی

تکنولوژی کنسانتره

صنایع بهداشتی و آرایشی

داروسازی

صنایع ساخت رنگ و رزین و چسب

صنایع کاغذ و خمیر کاغذ

صنایع سرامیکی

کنسرو سازی

صنایع ساختمانی و معادن

صنایع پلاستیکی

کشاورزی

اطلاعات بیشر

 


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form