ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

لوله های درز جوش مستقیم

 

لوله های درز جوش مستقیمپروسه تولید این محصول به این صورت است که ابتدا ورق با عرض مشخص لبه زنی شده و با عبور از دروازه های متعدد به فرم لوله در می آید. پس از جوش و خنک کاری، با عبور دادن مقطع از دروازه های سایزینگ، ابعاد دقیق و فرم موردنظر لوله بدست می آید. لوله سپس در طول مورد نیاز بریده و پس از بازرسی نهایی، آماده ارائه به بازار می شود.جوش القایی : ERW
جوشکاری فرکانس بالا یکی از روشهایی است که یک منبع گرم کننده با تولید یک جریان متناوب فرکانس بالا (HF ) به صورت مقاومتی جهت ذوب کردن سطوح اتصال استفاده می شود .جریان فرکانس بالا دارای مشخصات معینی می باشد که آنرا برای جوشکاری قابل استفاده می سازد . همانند جریان مستقیم یا جریان فرکانس پایین متناوب جریان فرکانس بالا نیز تمایل به جاری شدن در سطوح پردانسیته (Skin effect ) و جهت برگشت سطوح موازی و مجاور یکدیگر را جستجو می کند ( Proximity effect ) یعنی گرم کردن و در پی آن ذوب کردن می تواند در جایی که مورد نیاز است متمرکز شود و یا اصطلاحا در نقطه مزبور فوکاس شود .
در کلیه فرایندهای جوشکاری فرکانس بالا پس از ایجاد ذوب ، اتصال سطوح به یکدیگر توسط فشردن مکانیکی داخل یکدیگر انجام می شود . ( Upseting ) این گونه فشردن کمک به خروج اکسیدها از مذاب و تولید یک خط جوش یکپارچه و همگن می کند . خروج ناخالصی ها ، سرباره ها و اکسیدها و … از مذاب دارای فوائدی است که از جمله آنها می توان به کاهش پتانسیل عیوبی نظیر پایین بودن چقرمگی شکست و مقاومت خوردگی فلز جوش اشاره کرد . در این مرحله پیوندهای ساده و مواد زیر سطحی به مقدار زیادی گرم می شوند که این امر در بهبود خواص موثر است .
در ساخت لوله ورق اولیه با شکل گیری مرحله به مرحله و تولید سطح مقطع u شکل و نزدیک کردن لبه های ورق به یکدیگر در مراحل بعدی و تولید لبه v شکل با استفاده از روشهای ساده کنترل جریان فرکانس بالا به دو زیر مجموعه تقسیم می شود .
جوشکاری القایی فرکانس بالا ( HFIW ) و جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا ( HFRW ) بدلیل تاثیرات مجاورتی و پو سته ای جریان جاری شده در لوله از عمق مشخصی از لبه V عبور می کند. عمق جریان نفوذی بواسطه کنترل مقدار جریان قابل کنترل است . و این پارامتر به ذوب سطحی و نتیجتا به کیفیت جوشکاری وابسته است . موادی که در تهیه لوله می توان از انها بصورت موفقیت امیز در جوشکاری فرکانس بالا استفاده نمود شامل فولادهای کربنی ، فولادهای زنگ نزن ، آلومینیوم ، مس ، برنج و تیتانیم است . استثنائات شامل موادی که در درجه حرارت جوشکاری پایدار نمی باشند ، موادی که قابلیت کار گرم اندکی دارند یا با اعمال خواص تخریبی قابلیت بازیافت ندارند . در جاهایی که لازم باشد می توان از یک گاز محافظ جهت از بین بردن فعالیت فلزات ( Reactive ) استفاده نمود . اندازه لوله های تولیدی بوسیله جوشکاری فرکانس بالا از قطر ۱۳mm تا ۱۲۲۰ mm ( ۴۸in- ۱/۲ in ) می باشدفوائد جوشکاری فرکانس بالا:
۱- تناسب بسیار بالایی با جوشکاری سرعت بالا دارد
۲- می تواند طیف گسترده ای از مواد را تحت پوشش قرار دهد .
۳- کیفیت جوش کوچکترین حساسیتی به حضور هوا ندارد و معمولا نیازی به اتمسفر های مخصوص ندارد.
۴- کیفیت جوش نسبتا (نه بطور کامل ) به اکسیدهای سطحی و ناخالصی ها مقاوم است.

معایب جوشکاری فرکانس بالا :
۱- برای جوشکاری هایی در اشل کوچک مناسب نیست.
۲- یک جوشکاری پیوسته است و در جوشکاری پیوسته نمی توان نقطه شروع و پایان داشت اعمال چنین کاری یک ناپیوستگی در جوش بوجود می اورد . ۳- امکان جوشکاری دستی وجود ندارد .

کابردها :
در اتصال مواد جوشکاری فرکانس بالا بیشترین تناسب را از نظر یک جوش لب به لب (butt ) دارا می باشد. بیشترین کاربرد استفاده از جوشکاری فرکانس بالا ساخت لوله و جوشکاری لب به لب مقاطع است . ساخت انواع لوله های مبدل حرارتی که لبه مستطیل شکل ورق به صورت پیوسته روی قطر بیرونی یک لوله به عنوان پره خنک کننده ، جوش داده می شود . بواسطه این نوع جوشکاری انجام می شود . پره جوش داده شده در اطراف لوله می تواند به شکل مارپیچی یا به موازی محور لوله باشد . فولادهای کم کربن هم برای لوله و هم برای پره این نوع مبدلها بیشترین حجم را اتخاذ نموده ولی آلیاژهای ترکیبی دیگری نیز نظیر پره های فولادی کم کربن روی لوله هایی با آلیاژ فولادی زنگ نزن کرم – مولیبدنی یا پره های فولاد زنگ نزن روی لوله های فولادی کم کربن فولادی زنگ نزن و حتی پره های آلومینیومی روی لوله های کوپرونیکل در استفاده از این صنعت به بهره برداری رسیده اند . جوشکاری فرکانس بالا در ساخت اشکال ساختمانی مثل مقاطع T شکل ، I شکل ، بیم های آهنی H شکل ، اشکال مخصوص که قابل طراحی بوسیله جوشکاری ورقهای ممتد باشند نظیر گرم کننده های V شکل که از جوشکاری ورقهای مستطیل شکل تحت زاویه خاصی استفاده می شود .
جوشکاری نوک به نوک یا انتها به انتها ورقها یکی دیگر از کاربرد های جوشکاری فرکانس بالا است . طولهای مجزای ورق بصورت حلقه ای جوش داده می شود و به دنبال آن به شکل زهوارهای دایره ای تولید می شود . همچنین در جاهایی که نیاز به طول ورق هایی بزرگتر از طول تجاری آن است یک سری از ورق های کوتاه به ورق هایی با طول های پیوسته و بلند تبدیل می شود .

اطلاعات بیشتر

 

 

 


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form