ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

شیر پروانه ای اهرمی

شیر پروانه ای اهرمی

 

از مشتریان محترم تقاضامندیم جهت اطلاع کافی از محصولات شرکت پتروکاسپین به شماره تماس این شرکت مراجعه فرمایند.     تلفن ۸۸۳۲۸۸۴۲

در یک توضیح کلی باید گفت شیر پروانه ای اهرمی ازبخش های متعددی همچون بدنه ، دیسک ، لاینر و عملگر دستی تشکیل شده است . بین بدنه و دیسک از یک لاستیکی جهت آب بندی بهتر استفاده می شود. این نوع لاستیکی میتواند EPDM  یا NBR و یا … باشد که بسته به نوع سیال کاری بر روی شیر قرار میگیرد .

شیر پروانه ای اهرمی در متریال های مختلف ساخته می شود . به عنوان مثال می توان از شیرهای پروانه ای اهرمی فولادی، چدنی و استنلیس استیل یا پلیمری یاد کرد .

قسمت دیگری از شیر پروانه ای اهرمی که از اهمیت برخوردار است دیسک این شیر می باشد. دیسک شیر پروانه ای اهرمی می تواند از جنس کروم ، استیل ۳۱۶ ، استیل ۳۰۴ و یا …. باشد که براساس نوع کاربرد ، ساخته می شود .

معمولا برای چرخش دیسکی که در ساخت شیر پروانه ای اهرمی بکار رفته است از یک اهرم استفاده می شود . با چرخش این اهرم بدلیل ارتباطی که بین اهرم و دیسک استیل وجود دارد ، شیر باز شده و جریان برقرار می گردد. البته در سایزهای بزرگ به جای اهرم از گیربکس استفاده می کنند . در برخی موارد هم از عملگرهای برقی بهره برده می شود .

شیر پروانه ای بر روی خطوط انتقال گاز و مایع در فشار های کم و جریان های Slurry مورد استفاده قرار می گیرد.  از جمله کاربردهای شیر پروانه اهرمی میتوان به استفاده در موارد زیر اشاره کرد :

کاربرد شیر پروانه ای اهرمی:

پالایشگاهها ، مجتمع های پتروشیمی ،کارخانجات مختلف صنعتی ،تاسیسات و …

اطلاعا ت بیشتر

 


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form