ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

شیر سوزنی فولادی

ساختمان این شیر طوری طراحی شده که مایع از نقطه ورود به شیر تا خروج از آن ۱۸۰ درجه تغییر جهت میدهد. ساختمان مجرابند و نشیمنگاه آن طوری است که به محض برقرار شدن جریان، تماس آنها با هم قطع میشود همچنین باز نبودن کامل شیر موجب فرسودگی آن نمیشود و لذا از آن میتوان برای تنظیم و کنترل جریان استفاده کرد. متناسب بودن تعداد دور دسته شیر با حجم مجرای خروجی جریان کار تنظیم مقدار جریان را با دست آسان میسازد. اکثر شیرهای بشقابی دارای ساقه و فلکه متحرک هستند.

از مشخصات Globe Valve ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
» جهت جریان سیال بر خلاف Gate Valve تغییر میکند.
» تغییر جهت جریان سیال ایجاد تلاطم مینمایند
» تلاطم افت فشار را افزایش میدهد.
» در Globe Valve افت فشار بیشتر از Gate Valve میباشد.
» در Globe Valve فرسودگی به علت اصطکاک خیلی کمتر از Gate Valve میباشد.

شیرهای بشقابی بر اساس استاندارد BS 5322 و BS 1873 طراحی و ساخته میشود و بصورت Tee تا Max 12” و بصورت استاندارد تا ۴۸” ساخته میشود.

در هنگام مقایسه بین یک Valve Globe و Gate Valve معمولاً نشتی از نشیمنگاه شیر بشقابی کمتر از دروازه ای است. این بدین دلیل است که وضعیت تماسی مجرابند با نشیمنگاه در بیشتر وضعیت ها با زاویه قائمه است و این باعث بوجود آمدن نیروی بیشتری برای بسته شدن و سفت شدن مجرابند و نشیمنگاه آن میگردد

این شیرها میتوانند طوری قرار بگیرند که وقتی مجرابند در جهت خلاف جریان می بندد، انرژی جنبشی سیال مانع از بستن میگردد و کمک به باز شدن شیر میکند و وقتی که مجرابند در جهت جریان میبندد انرژی جنبشی کمک به بستن آن میکند و مانع از باز شدن شیر میشود. این ویژگیها نسبت به سایر طرحها برتر هستند. خصوصاً وقتی که بستن سریع جریان مورد نیاز باشد.

 

انواع Globe Valve

Globe Valve ها معمولاً به سه صورت (Z-Body) (Y-Body) (Angle-Body) طراحی میشود که با توجه به محل نصب در خطوط میتوان از آنها استفاده کرد.

 

طرح (Z-Body)

از این نوع شیر برای مواردیکه سیال آب باشد میتوان استفاده کرد. عمومی ترین نوع طراحی بدنه در Globe Valve ها طرح Z میباشد. در این شیرها صفحه جداکننده در سرتاسر بدنه که شامل نشیمنگاه هم میگردد به شکل Z میباشد.

طرح (Y-Body)

طراحی فرم Y بهترین نوع بدنه برای از بین بردن افت فشار ذاتی در Globe Valve ها میباشد و زاویه بین نشیمنگاه و محور خط ۴۵ درجه میباشد. این فرم از Globe Valve ها مناسب ترین نوع برای قرارگیری در فشارهای بالا میباشد.

طرح (Angle-Body)

این طرح یک مدل تغییر یافته از طرح اصلی Globe Valve میباشد. این شیر دارای انتهای ۹۰ درجه میباشد. در این شیر سیال قادر خواهد بود که فقط با یک زاویه ۹۰ درجه بچرخد و خروج آن متقارن تر از خروج یک Globe Valve معمولی میباشد. مزیت اصلی و ویژه این شیر آن است که علاوه بر اینکه بعنوان یک شیر میباشد میتواند به عنوان یک زانویی نیز عمل کند.

برای وضعیت های متعادل از فشار و دما Angle Globe Valve همانند یک Globe Valve معمولی عمل میکند. وضعیت خروجی Angle Globe Valve بگونه ای است که برای سیالات پویا و خورنده مناسب میباشد. در سیستم های که در آنها دما پائین میباشد از Angle Globe Valve استفاده میگردد در این حالت فشار به پایین دیسک اعمال می گردد که این خاصیت کاربرد این شیرها را ارتقا داده و باعث محافظت از آببندها میگردد. و همین از مقدار سایش بر روی نشیمنگاه و سطوح مجرابند نیز میکاهد.

مجرابندهای مورد استفاده در Globe Valve ها

در بیشتر این شیرها برای طراحی مجرابند از یکی از سه طرح ذیل استفاده می گردد:

۱٫ مجرابند کروی

۲٫ مجرابند ترکیبی

۳٫ مجرابند سرپوش دار

 

مجرابند کروی:

مجرابند کروی در یک قسمت مخروطی شکل با نشیمنگاه قرار میگیرد. از این طرح عموماً در سیستمهای با دما و فشار پائین استفاده میگردد. Globe Valve ها با این نوع مجرابند قادر به تنظیم جریان بوده ولی اصولاً برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار میگیرند.

مجرابند ترکیبی:

در این طرح بر روی مجرابند از یک حلقه غیرفلزی سخت استفاده گردیده است. حلقه مورد استفاده باعث سفت شدن نهایی مجـرابند می-گردد. مجرابندهای ترکیبی اصولاً در سیستمهای که در آنها بخار و آب گرم جریان دارد مورد استفاده قرار میگیرند. این مجـرابندها در مقابل سایش مقاوم بوده و عملکرد مناسبی در کامل بسته شدن شیر دارد.

مجرابند سرپوش دار:

این نوع مجرابند وضعیت قابل تنظیم بالاتری را نسبت به دو طرح قبلی بوجود می آورند. مجرابند سرپوش دار در شکل های متنوعی وجود دارد. در شکل عمومی همگی آنها دارای طول بلند و مخروطی می باشند.

شیر سوزنی فولادی– فشار ۴۰ بار-
DN 40-DN200 • PN 40 • گسترده دما: -۲۹ ° / ۴۲۵ ° C • دیسک: ۱۰۵ • بدنه: GSC-25 •
کاربرد: صنعت، ایستگاه های برق، گاز دودکش شستشو، تاسیسات بخار، تاسیسات آمونیاک، سیستم های گرمایشی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیرآلات به وب سایت دیگر ما مراجعه کنید:
www.PetroValve.ir


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form