ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

شمش فولاد در بورس لندن

در ۱۴ روز گذشته حجم معاملات بازار فولاد ایران به دلیل تعطیلات نوروزی تقریبا صفر بود.

اما از سوی دیگر بازار فولاد جهان دستخوش تحولات مهمی بود که رشد قیمت های جهانی آهن آلات می تواند مهم ترین رویداد ۱۵ روز گذشته باشد. «دنیای اقتصاد» طی گزارشی به شاخص ترین رویدادهای خبری بازار جهانی فولاد طی تعطیلات نوروزی پرداخته است که متن آن در پی می آید:

پیش بینی افزایش قیمت چدن روسیه

پیش بینی می شود که تولیدکنندگان چدن روسیه قیمت های پیشنهادی خود را هر تن فوب در هفته جاری به ۵۶۰ ۵۵۰دلار افزایش دهند. آخرین قیمت معاملاتی شمش چدن حدود ۵۴۰ ۵۳۰دلار در هر تن فوب بنادر دریای بالتیک/سیاه بود.قیمت های معامله شده کنونی ۵۰دلار در هر تن بالاتر از ۴۸۵ ۴۸۰دلار در هر تن فوب پرداختی توسط فولادسازان و تجار در دو هفته پیش است.یک تاجر در اروپای مرکزی می گوید من هنوز فکر می کنم که می توان هر تن چدن را ۵۴۰ ۵۳۰دلار خرید، اما در هفته های آتی به بیش از ۵۵۰دلار در هر تن افزایش خواهد یافت.

عدم صادرات بیلت CIS

کارخانه های CIS به دلیل تقاضای بالای داخلی از صدور بیلت در ماه آوریل امتناع می ورزند و در نتیجه کمبود صادرات بیلت به وجود آمده است.

کارخانه ها هفته گذشته فروش بیلت خود را متوقف کردند که می توان دلایل متفاوتی برای آن پیدا کرد. برخی می گویند کارخانه روسی به اندازه کافی سفارش قبول کرده و دیگر ظرفیتی برای پذیرش سفارش بیشتر ندارند و برخی دیگر نیز می گویند تقاضای بازار داخلی روسیه و اکراین بسیار بالا است و دیگر بیلت برای صادرات باقی نمانده است.

کارخانه های ترکیه نیز به دلیل تقاضای داخلی واحدهای نورد از صدور این محصول امتناع می ورزند کارخانه های چینی نیز حضوری در بازار صادراتی بیلت ندارند و در نتیجه فشار بیشتری بر روی عرضه کارخانه های CIS می گذارند.

بنابر آخرین گزارش قیمت هر تن بیلت صادراتی CIS فوب دریای سیاه برای تولیدات ماه آوریل/مه ۸۰ ۷۸۰دلار سفارش داده شده است. تجار پیش بینی می کنند که در هفته های آتی قیمت بیلت به دلیل تقاضای بالا همچنان افزایش پیدا خواهد کرد.

در بورس فلزات لندن قیمت نهایی قراردادی بیلت مدیترانه در روز دهم مارس برای تحویل در ۲۰ اوت هر تن ۸۳۰دلار منعقد شد. قیمت قراردادی خاور دور برای تحویل در ۲۰ اوت ۸۵۵دلار نهایی شد که نسبت به ۷ ماه مارس تغییری نداشته است.

اکثرا تجار CIS می گویند که قیمت قرارداد سلف بیلت LME همسو با قیمت بازار نقد فیزیکی آن است. کارشناسان بازار می گویند که ما شاهد علاقه شدیدی از طرف مشتریان و حمایت صنعت بوده ایم چون قیمت ها واقعی بوده و با بازارهای فیزیکی هماهنگی دارد.

افزایش قیمت تسمه ترکیه

قیمت های صادرات کلاف نورد گرم ترکیه طی دو هفته اخیر ۱۰۰دلار در هر تن افزایش یافته چون تنها تولیدکننده ورق ترکیه (کارخانه اردمیر) همچنان صادرات خود را متوقف کرده است.

پیشنهاد قبلی و مزایده اردمیر برای خریداران داخلی و خارجی در حال حاضر متوقف شد و در هفته های اخیر محصولات خود را فقط به خریداران داخلی می فروشد چون تقاضای داخلی شدیدا افزایش یافته است.

قیمت صادراتی کنونی هر تن فوب استانبول ۸۸۰ دلار سفارش داده شده است که از ۷۸۰ ۷۶۰ دلار گزارش شده در پایان ماه فوریه بالاتر است.

قیمت های صادراتی کلاف نورد سرد طی همان دوره هر تن ۹۵۰ ۹۴۰ دلار فوب استانبول ثابت باقیمانده است.

کارخانه های ترکیه از تقاضای شدید بازار داخلی بهره مند بوده و از سود قابل توجهی برخوردار هستند و به همین دلیل است که اردمیر دلیلی برای صادرات و مزایده ورق نمی بیند.

اخیرا قیمت داخلی هر تن کلاف نورد گرم ترکیه برای تولید ماه آوریل ۹۶۰ ۹۵۰ دلار سفارش می شود و برای کلاف سرد ۹۷۵ دلار است.

ضمنا در قراردادهای جدید قیمت کلاف گرم وارداتی هر تن CFR استانبول جهت تحویل تا پایان ماه مه یا اوایل ژوئن ۹۵۰ ۹۰۰ دلار مورد توافق قرار گرفته است.

افزایش قیمت ورق گرم اروپا

قیمت های ورق گرم وارداتی در اروپا همانند قیمت های داخلی آن به بیش از ۱۰۰۰ دلار در هر تن رسیده است.

قیمت های داخلی و وارداتی ورق گرم در حال حاضر در این منطقه هر تن ۱۰۳۶ دلار تحویل می شود. هفته گذشته متال بولتن گزارش کرد که کارخانه های داخلی کلاف نورد گرم هر تن ۶۷۰ ۶۶۰ یورو و قیمت وارداتی هر تن ۶۲۰ ۶۰۰ یورو است.

تقاضای بالای داخلی و واردات ناکافی هر دو قیمت را افزایش داده است، اما عوامل اصلی افزایش این قیمت ها به بالای ۱۰۰۰ دلار در هر تن عرضه اندک آن و هزینه های بالای مواد اولیه می باشد.یک خریدار کلاف می گوید که در ۱۱ مارس سفارشی به قیمت ۶۷۰ یورو در هر تن برای تحویل در ماه ژوئن داده است.او می گوید این قیمت بالا است ولی به هر حال می بایستی قبل از تعطیلات تابستان کلاف مورد نیاز خود را دریافت کند و ما چاره ای نداریم به جز پذیرش این قیمت و در حال حاضر قیمت های داخلی و وارداتی کم و بیش مشابه هم می باشد و ما ترجیح می دهیم که از داخل خرید کرده و هر چه سریع تر محصول خود را دریافت کنیم.

یک واحد نورد فولاد در جنوب اروپا می گوید چیزی که در حال حاضر برای سه ماهه دوم سال پیش بینی می کنیم این است که در جهان دسترسی به ورق مهم تر از افزایش قیمت آن است.

همواره می توان در مورد قیمت مذاکره کرد ولی زمانی که کالایی نباشد مذاکره ای نیز وجود نخواهد داشت.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form