ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

ذخیره ٨٠٠ میلیون مترمکعب گاز در شوریجه

شوریجه

معاون عملیات شرکت پالایش گاز هاشمی نژاد گفت: در حال حاضر، ٣ توربوکمپرسور وظیفه تزریق روزانه ١٠ میلیون مترمکعب گاز را به این مخزن بر عهده دارد.
محمد فرزانه مقدم با بیان اینکه زیرساختهای لازم برای برداشت و ارسال ١٠ میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری در فصل سرد امسال فراهم است، افزود: این میزان در سال آینده ١۵ و در سال ٩۵ نیز به ٢٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: طرح ذخیره سازی شوریجه با همکاری شرکتهای ملی گاز و نفت اجرا شده و زیرساختهای لازم برای افزایش تزریق و برداشت گاز توسط شرکت پالایش گاز هاشمی نژاد فراهم است.
وی تاکید کرد: شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی به عنوان متولی این طرح باید فازهای بعدی را که منجر به افزایش میزان تزریق و برداشت می شود، اجرا کند و تاسیسات بالادستی نیز باید توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شود.
به گفته معاون عملیات شرکت پالایش گاز هاشمی نژاد، در حال حاضر ۵ حلقه چاه برای تزریق گاز به این مخزن وجود دارد که این میزان باید به ١١ حلقه چاه افزایش یابد و ٢٠ حلقه چاه نیز برای افزایش میزان برداشت صفر شود.
ارسال گاز شوریجه به ۴ خط سراسری
به گزارش شانا، فرزانه مقدم تاکید کرد: تحقق افزایش میزان تزریق و برداشت از این مخزن مشروط به اجرای پروژه های تعریف شده است.
وی یادآور شد: گاز پالایش شده مخزن ذخیره سازی شوریجه، امکان ارسال به ۴ خط در محورهای شمال و شمال شرق کشور را دارد و مدیریت ارسال آن بر اساس صلاحدید مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می شود.
به گفته معاون عملیات شرکت پالایش گاز هاشمی نژاد، در گذشته از مخزن شوریجه D، گاز برداشت می شد که به دلیل افت فشار گاز از ۵ هزار PSI به هزار و ۶٠٠ PSI، این مخزن برای ذخیره سازی تعریف شد تا بتوان از آن برای پایداری شبکه گاز در شمال و شمال شرق کشور بهره برد.

منبع خبر : اویل نیوز

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form