ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

خرید پمپ آب خورشیدی

سیستم های پمپاژ آب خورشیدی شامل پمپ,پنل خورشیدی برای تولید جریان برق مستقیم و یک کنترل کننده و دیگر ملزومات از قبیل سنسور تعیین سطح آب و .. است. سیستمهای پمپاژ آب خورشیدی در دو گروه پمپهای سطحی (Surface Pumps ) و پمپهای غوطه ور در آب (Submersible Pumps ) عرضه می گردند. در زیر انواع مختلف پمپهای هر دو گروه به همراه میزان توانایی در استخراج آب( میزان تقریبی متر مکعب آب استخراجی در طول یک روز ,عمق یا توانایی  پمپ در پمپاژ آب عمودی و میزان وات – ساعت پنل خورشیدی مورد نیازبرای انجام این کار آورده شده است.

خرید پمپ آب خورشیدی 

پمپ های خورشیدی

آب یکی از مهمترین منابعی است که زندگی انسان به آن وابسته است. آب حاصل از دریاچه ها، برکه ها، رودخانه ها و چاه ها جهت مصارفی همچون کشاورزی، دامداری، صنعت و مصارف عمومی همواره یکی از معظلات موجود بر سر راه توسعه جوامع انسانی به خصوص جوامع روستایی بوده است. در بسیاری از مناطقف آب در سفره های زیر زمینی وجود داشته و خارج سازی آن توسط دست یا تلمبه های دستی و یا توسط موتورهای دیزلی که از سوخت های فسیلی استفاده می کنند صورت می گیرد. در مناطق کویری یا کوهستانی که مشکلات برق رسانی وجود دارد و نیز آب در عمق نسبتا زیادی از سطح زمین قرار دارد خارج سازی آب به روش های فوق امکان پذیر نیست. در این مناطق استفاده از پمپ های خورشیدی می تواند مزایای فراوانی داشته باشد.

 

در پمپ های خورشیدی تعداد اجزا متحرک کم است. لذا به مراقبت و تعمیرات خیلی کمتری نیاز دارد و همچنین بازدهی آنها مناسب است.آسانی کار با پمپ های خورشیدی،سرعت بالای یادگیری کار با آنها و حمل و نقل آسان انها از مزایای بزرگ این چنین پمپ ها است که باعث می شود کار با آنها در مناطق دور افتاده مورد توجه قرار گیرد. همچنین باعث حفظ منابع سوختی کشور و راه حلی برای مساله معضل جایگزینی انرژی است و غالبا زمان نیاز به آب با زمان تابش خورشید هماهنگی دارد لذا استفاده از آنها
می تواند به خوبی پاسخگوی نیازها باشد هرچند  با استفاده از مخازن ذخیره سازی آب مشکل آب قابل دسترسی در شب را نیز می توان برطرف نمود.

افزایش روز افزون قابلیت و عملکرد این پمپ ها و کاهش مداوم قیمت سلولهای خورشیدی، مبین آن است که پمپ های خورشیدی به سرعت برای بسیاری از کاربردها جنبه اقتصادی پیدا می کنند.

ارائه پمپ های خورشیدی جایگزینی پاک و مناسب نسبت به پمپ های دیزلی برای تامین آب مورد نیاز برای مصارف گوناگون می باشد.

از دهه ی ۹۰ میلادی پمپ های خورشیدی توسعه یافته و به بلوغ فنی رسیدند. این پمپ ها با موفقیت آزمایش و در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار گرفته اند.

به رغم هزینه ی اولیه بالای پمپ های خورشیدی استفاده از این پمپ ها مقرون به صرفه تر از پمپ های دیزلی می باشد. البته نتیجه این سرمایه گذاری عموما بعد از یک پروسه ۳ الی ۵ ساله قابل توجیه می باشد.

سیستم های آبی  خورشیدی ثابت کرده اند که راه حل مناسبی برای مناطق دور از شبکه برق می باشند. زیرا انرژی مورد نیاز برای راه اندازی پمپ های خورشیدی با استفاده از یک سری پنل های خورشیدی در طول روز تولید می شود.

مکانیزم استفاده از پمپ های خورشیدی عموما به گونه ای است که در طول روز و تا زمانی که خورشید در دسترس باشد از انرژی ان برای تامین انرژی مورد نیاز برای استفاده از پمپ بهره می بریم و آب را در مخازن برای استفاده در مواقع دیگر ذخیره می کنیم. به طور میانگین ۸ ساعت زمان پمپاژ آب در طول روز است که با توجه به فصول قابل تغییر است.

البته می توانیم با طراحی و تعبیه باتری از انرژی خورشیدی برای راه اندازی پمپ های آب در شب نیز
بهره مند شویم اما این کار از لحاظ اقتصادی برای پمپ های خورشیدی مقرون به صرفه نیست.

به طور کلی پمپ های خورشیدی از ۳ جزء اصلی تشکیل شده است. شامل:

·        پنل های خورشیدی

·        کنترل کننده

·        بدنه اصلی

پمپ های آب عموما به دو دسته AC و DC تقسیم می شوند. از آنجایی که پنل های خورشیدی جریان DC تولید می کند به نظر می رسد پمپ های DC باعث کاهش تجهیزات مورد نیاز و صرفه جویی بیشتر در انرژی می شود.

از نظر اقتصادی موتورهای AC بسیار ارزانتر از موتورهای DC هستند، اما تبدیل کننده DC به AC نسبتا گران قیمت است.

ضرورت استفاده از پمپ های خورشیدی

پمپ های خورشیدی دارای مزایایی نسبت به پمپ های دیگر می باشد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

·        استفاده از پمپ های خورشیدی  در مناطقی که از شبکه انتقال برق فاصله زیادی دارند.

·        عدم اطمینان از آینده قیمت برق (افزایش تعرفه برق با برداشتن یارانه ها)

·        عدم استفاده از منابع سوخت های فسیلی

·        افزایش هزینه ی سوخت های فسیلی مانند گازوئیل و بنزین

·        عدم نیاز به متخصص و کارشناسان خبره برای راه اندازی و استفاده از پمپ های خورشیدی

·        با توجه به محدود بودن اجزای سیستم، پمپ های خورشیدی به مراقبت و تعمیرات کمتری در قیاس با پمپ های دیزلی نیاز دارند.

·        با توجه به پاک بودن منابع انرژی تجدید پذیر هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.

·        عدم نیاز به اجرای شبکه kv 20 جهت تامین برق پمب

·        و مهمترین دلیلی که می توان استفاده از پنل های خورشیدی و اصولا پمپ های خورشیدی را توجیه کرد این است که زمان استفاده از چاه های آب شرب به عبارتی بهره برداری از چاه ها از فصل بهار افزایش یافته و تا ابتدای پاییز به طول می انجامد که این دوره زمانی بیشترین ساعات تابش آفتاب در مقایسه با فصول دیگر وجود دارد ودر این فصول نیزمی توان از انرژی خورشیدی حداکثر استفاده را برد.

به طور کلی پمپ های خورشیدی پمپ هایی هستند که در آنها انرژی خورشیدی به وسیله پانل های خورشیدی (قطعه مستطیل شکل از سلول های خورشیدی) به انرژی الکتریسیته تبدیل می شود و این انرژی در راه اندازی پمپ آبی مورد استفاده قرار می گیرد.

به شما بازدید کننده ی گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان و متخصصان ما در زمینه ی فروش این محصول،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

اطلاعات بیشتر


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form