ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

خرید ترموول

انواع ترموول یا غلاف ترموکوپل. ترموول ترموکوپل. Thermowell Thermocouple. دسته: ترموکوپل ها. توضیحات. انواع ترموول یا غلاف ترموکوپل

ترموول:ترموول ها با توجه به محیطی که نصب میشوداز لحاظ فشار- خورندگی وسایش- حرارت وغیره انتخاب وقابل ساخت میباشد. سنسورها ، ترانسمیترها و ترانسمیترها اجزای …

به منظور نصب تجهیزات دمایی در محل هایی که امکان خورندگی و آسیب دیدن ادوات حرارتی در اثر سمی، خورنده یا بالابودن مواد وجود داشته باشد از غلاف یا ترموول ها استفاده می شود. جنس ترموول ها تاثیرپذیر عوامل بوده و ممکن است  SST،HSS  ،  Hastelloy،….. باشد.

ترموول ها به ۳ طریق به بدنه ی مخزن متصل میشوند:
۱-    رزوه ای: در مواردی که فشار خیلی بالایی نداشته باشیم از این نوع اتصال استفاده می شود.
۲-    فلنجی: در فشارهای بالا از این نوع اتصال استفاده می شود. جنس این اتصال معمولا فولادی بوده و در مواد خورنده استقامت بالایی دارد.
۳-    اتصال جوشی: در این حالت ترموول به دیواره مخزن جوش می شود این در حالتی است که فشارسیستم بسیار بالا باشد و حتی استفاده از اتصال فلنجی نیز پاسخگو نباشد.

آشنایی با اصول انتخاب ترموول

ترموول برای محافظت از حسگر دما در برابر شرایط سخت و خشن فرآیند و ایجاد امکان خارج کردن حسگر از محل خود بدون نیاز به توقف فرآیند به کار میرود. اگرچه در نگاه اول ترموول وسیلهی سادهای به نظر میرسد،اما انتخاب مناسب آن نیازمند تعیین پارامترهای متعددی است. پارامترهایی که هر کدام از آنها باید با توجه ویژهای انتخاب شوند تا اهداف حداقل تأثیر نامطلوب در دقت اندازهگیری، حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری و در نتیجه کاهش و حذف مخاطرات ناشی از آسیب به ترموول محقق شود. در این مقاله با استناد به تجربههای مهندسی موجود چه در قالب استانداردها و چه غیر از آن و با استفاده از تحلیلهای مبتنی بر دانش و منطق، چهارچوبی منسجم برای تعیین پارامترهای ترموول ارایه شده است.

۱- آشنایی با مفاهیم ترموول

ترموول وسیلهای است که به عنوان حایل بین سیال فرآیند و حسگر دما عمل میکند. به این ترتیب که در خط فرآیندی نصب شده و در تماس با سیال داخل لوله قرار میگیرد. سپس حسگر دما درون ترموول قرار گرفته و به صورت پیچی بسته و در جای خود محکم میشود. اتصال ترموول به خط لوله به یکی از سه روش فلنجی، پیچی یا جوشی انجام میشود. اما اتصال حسگر دما به ترموول همیشه به صورت پیچی است.

شکل بدنه ی ترموول میتواند مستقیم  ، پله ای  یا مخروطی  باشد. شکلهای مختلف بدنهی ترموول در جدول ۱ از جزوه ای که دانلود نمایش داده شده است. طول قسمت باریک منتهی به نوک ترموول در ترموول پله ای به طور استاندارد ۲٫۵ اینچ است.

فاصله ی بین نوک ترموول تا محل اتصال ترموول به خط فرآیندی را طول فرورفتگی  ترموول میگویند که با حرف u نشان داده می شود.فاصله ی بین نوک ترموول تا محل اتصال حسگر دما را هم طول  ترموول میگویند که با حرف A نشان می دهند.به علاوه در صورت عایقکاری لوله، فاصله ای هم بین محل اتصال حسگر دما به ترموول و محل اتصال ترموول به خط فرآیندی در نظر گرفته میشود که به آن طول الحاقی میگویند و با حرف T نشان میدهند.

اطلاعات بیشتر


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form