ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

تمام راه‌هایی که برای رد شدن از بحران بی‌آبی تهران وجود دارد

بی آبی تهرانصدای آژیر قرمز منابع تأمین کننده آب تهران، آنقدر بلند شد که سرانجام برای آگاهی مردم از عمق بحران کمبود آب، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با همراهی معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، حمید چیت چیان وزیر نیرو و سید حسین هاشمی استاندار تهران راهی بازدید از سد لار و لتیان شد تا این بار مردم از زبان معاون اول رئیس جمهور بشنوند که «سد لار و لتیان به فقط چند روز دیگر آب دارند.»
حال این کمبود آب و صدای ممتد آژیر قرمز موجب شده است تا در کنار نگرانی‌های همیشگی سلامت آب تهران، گمانه زنی‌های مختلفی هم در رابطه با منابع تأمین کننده آب تهران در روزهای تشنگی و خشکسالی سدهای تهران به گوش برسد، برخی همچون علیرضا نوذری‌پور، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران بدون توجه به احتمال کاهش کیفیت آب شرب تهران از استفاده بیشتر از چاه‌های تهران سخن می‌گویند و برخی نیز همچون هدایت فهمی معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفا تلاش برای به پایان رساندن خط انتقال آب سد ماملو و استفاده از جیره‌بندی را به عنوان اولویت‌های رفع معضل کمبود آب تهران نام می‌برند.

حفر ۵۰ حلقه چاه در تهران
استفاده بیشتر از آب چاه و احتمال ورود نیترات به آب شرب تهران رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. زمانی که میزان آب‌های سطحی هم کاهش یابد، با کمبود آب سطحی زمینه برای اختلاط آب سطحی با آب چاه و کاهش نیترات آبی که از چاه گرفته شده است، کم می‌شود و سلامت آب شرب به خطر می‌افتد. این نکته تا جایی اهمیت دارد که هدایت فهمی، معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفا نیز در این رابطه به خبرآنلاین گفت: «به دلیل اینکه نیترات در آب زیرزمینی بیشتر از آب سدهاست، باید تلاش کنیم استفاده از آب چاه محدودتر باشد.»
در کنار نگرانی‌ها برای استفاده بیشتر از آب چاه اما نوذری پور، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب تهران در رابطه با راه حل شرکت آب و فاضلاب برای حل بحران این روزهای تهران از حفر ۵۰ حلقه چاه در تهران خبر داد و به خبرآنلاین گفت: در ۹ ماه گذشته نزدیک به ۱۲۰ حلقه چاه جدید وارد مدار کردیم که برخی از آنها همان از گذشته وجود داشته‌اند اما اکنون وارد مدار شده‌اند.
به گفته او از ۵۰ حلقه چاه جدید که در حال حفر هستند، نزدیک به ۳۰ حلقه از آن به دلیل جدی‌تر بودن بحران کمبود آب در شرق تهران، در این منطقه حفر می‌شوند.
نگرانی از ورود نیترات در آب شرب تهران به دلیل حضور پر رنگ‌تر چاه‌ها در مدار تأمین آب، نکته‌ای است که نوذری‌پور درباره آن می گوید: نیترات خط قرمز ما است و در تلاشیم که چاه‌ها را در مناطق سالم و پاک تهران حفر کنیم.

جیره بندی؛ کارت سوخته تهران یا راه نجات؟
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب تهران در رابطه با احتمال جیره‌بندی در تهران به عنوان راهی برای به پایان رساندن روزهای بدون آب تهران نیز گفت: مسئولیت اصلی در رفع این بحران به دوش مردم است. مردم می‌توانند با کارهای کوچک همچون استفاده از سردوش کم مصرف که نزدیک به ۴۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند، قدمی مفید در حفظ ذخایر آب تهران بردارند اما با توجه به تجربیات سال‌های گذشته، نمی‌توان به جیره بندی تکیه کرد.
نوذری پور معتقد است که به ۲ دلیل نیاز نیست که دست به دامان جیره بندی در تهران شد: «نیترات تهران به حدی نرسیده که نیاز به جیره‌بندی باشد و از سوی دیگر نیز جیره‌بندی در سال ۸۰ تجربه خوبی نبود و عوارض کیفی و فنی داشت.»
این معاون شرکت آب و فاضلاب در رابطه با عوارض کیفی جیره بندی سال ۸۰ تنها به گفتن این نکته که «زمانی که یک شبکه را تخلیه و بعد از مدتی مجدد آبگیری می‌کنید، بدون شک برای آن سیستم مشکلاتی ایجاد میشود که در حال حاضر نمی‌شود توضیح داد!» بسنده کرد.
منبع خبر : خبر آنلاین

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form