ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

انواع RTD

انواع RTD

ویژگی های ترمو مقاومتی المان حسگر RTD، بسته به فلز یا آلیاژی که ار آن ساخته شده، متفاوت می باشد. سه نوع فلز مقاومتی که غالبا برای ساخت RTD استفاده می شود عبارتند از پلاتین (Platinum)، مس (Copper) و نیکل (Nickel).
المان های
RTD از جنس پلاتین مرسوم ترین نوع RTD اند که دو نوع اصلی آن با عنوان PT100 و PT1000 وجود دارند (PT به معنی پلاتین و ۱۰۰ معرف مقاومت فلز بر حسب اهم در دمای صفر درجه سانتیگراد می باشد). المان های RTD مس و نیکل برای مواردی که دقت موضوع حیاتی ای نیست کاربرد دارند.

 ,انواع Rtd,انواع سنسور Rtd,انواع ال Rtd,انواع دماسنج Rtd,انواع سنسورهای Rtd

RTDکوتاه شده عبارت آشکارساز مقاومتی دما است . RTDیک ابزار سنسور دماست که مقاومت آن با افزایش دما,افزایش می یابد.RTDها,ابزارهای کاملا خطی هستند و نمودارمشخصه  مقاومت بر حسب دمای آنها در شکل  زیرنشان داده شده است.RTDها بر این اساس کار می کنند که مقاومت الکتریکی فلزات با دماتغییرمی کند.اگر چه در تئوری می توان از هر نوع فلزی برای تشخیص دما استفاده کرد ولی در عمل ,فلزاتی با نقطه ذوب بالا که در برابر خوردگی مقاوم هستند ونیز فلزاتی که مقاومت مخصوص بالایی دارند برای این منظور انتخاب می شوند .جدول ۱-۴ ,مقاومت مخصوص پایینی دارند و به دلیل مقاومت مخصوص برخی از فلزات معمول و مورد استفاده در RTDها را ارائه می کند.طلا و نقره ,مقاومت مخصوص پایینی دارند و به دلیل مقاومت نسبتا پایین آنها ,اندازه گیری توسط آنها مشکل است . مس هم مقاومت مخصوص بسیار پایینی دارد ولی گاهی به دلیل قیمت پایین ,مورد استفاده قرار می گیرد.معروفترین انواع RTDها از نیکل ,پلاتین یا آلیاژهای نیکل ساخته می شود .سنسور های نیکلی در مواردی که قیمت ,معیار مهمی است (مثلا کالاهای مشتری پسند)به کار می روند و محدوده اندازه گیری دمایی آنها محدود است.آلیاژهای نیکل ,مثل نیکل -آهن از نیکل خالص ارزانتر هستند و علاوه بر آن,دمای عملکردی بالاتری نیز دارند .پلاتین تا کنون پر کارترین ماده در ساخت RTDها بوده ودلیل عمده آن نیز ,مقاومت مخصوص بالا و پایداری طولانی آن در هواست.

به شما بازدید کننده ی گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان و متخصصان ما در زمینه ی فروش این محصول ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های تلفن: ۸۸۴۲ ۸۸۳۲ (۱۰ خط) تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.


یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form