ورود به صفحه اصلی سایت  ارتباط با ما  بلاگ اطلاع رسانی شرکت پترو کاسپین  اخبار شرکت پترو کاسپین  دانشنامه اطلاعات عمومی شرکت پتروکاسپین   دانلود کاتالوگ پترو کاسپین   لیست قیمت محصولات پترو کاسپین   فرم استخدام در شرکت پترو کاسپین   درباره شرکت پترو کاسپین
English فارسی Türk العربية Russian Çin
تماس با ما
021-41805
88328842

اریفیس فلنج چیست؟

اریفیس فلنج چیست؟

فروش انواع اریفیس فلنج

اریفیس فلنج pn10 pn 16 pn 40

فلنج  اریفیس برندهای موجود ایرانی اروپایی چینی

فلنج  اریفیس از سایز ۱/۲ تا ۵۶ اینچ موجود می باشد

تمامی فلنجهای اریفیس داری شناسنامه می باشد

فلنج اریفیس از جنس فولادی استنلس استیل پلی اتیلن پی وی سی

فلنج اریفیس جهت مصارف نفت گاز پتروشیمی ساختمانی صنعتی کشاورزی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج  اریفیس با فروشندگان ما در تماس باشید


یک فلنج در زمان تولید مولفه های مختلفی برای شناسایی دارد که معمولا بر روی سطح آن حکاکی شده است مانند نام تجاری تولید کننده، سایز اسمی لوله، مقدار فشار قابل تحمل توسط فلنج، شکل سطح فلنج، سوراخ ها، مواد تشکیل دهنده فلنج، کد مربوط به عملیات حرارتی انجام شده بر روی فلنج و …

انتخاب نوع فلنج با توجه به نوع نصب و کاربری متفاوت می باشد و نیازمند پارامترهایی مانند متریال خطوط ، فشار خطوط ، دما و سیال است .

فلنجها بسته به نوع جنس متناسب با فشاری که تحمل می‌کنند به کلاسهای مختلف به شرح ذیل تقسیم می‌گردند:

۱– رده بندی فشار مطابق استاندارد ANSI B۱۶٫۳۴

مطابق این استاندارد فلنجهای فولادی و آلیاژهای آن به کلاسهای  ۱۵۰ – ۳۰۰ – ۴۰۰ – ۶۰۰ – ۹۰۰ – ۱۵۰۰ – ۲۵۰۰   تقسیم بندی می‌شوند که این اعداد ماکزیمم فشار بر حسب PSI بوده که فلنجها درحداکثر دمای مجاز می‌توانند تحمل کنند ومعمولا فشار کارکرد حدود ۲٫۴ برابر اعداد فوق می‌باشد.(رابطه فشار با دما برای جنسهای مختلف در استاندارد فوق مشخص گردیده‌است)

۲– رده بندی فشار مطابق استاندارد ISO

در این استاندارد فشار تحمل فلنجهای فولادی وآلیاژهای آن با PN نشان داده شده که این نشان دهنده فشار اسمی بر حسب BAR می‌باشد.  بعنوان مثال PN۳۰ یعنی فشار کارکرد فلنج ۳۰ BAR می‌باشد.

۳– رده بندی فشار براساس استاندارد (API (۶A-۶B-۶BX

این نوع فلنجها دارای تحمل فشار بیشتری نسبت به فلنجهای گروه ANSI بوده وبه کلاسهای ۵۰۰۰-۳۰۰۰-۲۰۰۰-۱۵۰۰۰-۱۰۰۰۰ رده بندی می‌گردند.

فلنجها یکی پر کاربردترین تجهیزات پایپینگ در صنایع فولاد، صنایع نفت، صنایع گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع آبرسانی و خطوط تولید و کشاورزی می باشد که در انواع مختلف در دسترس می باشد.

انواع فلنج با توضیح نوع کاربرد آن به شرح زیر می باشد:

سطح ساده ( FLAT FACE )
همان طور که از نام این فلنج ها پیداست سطح مقطع و نقطه اتصال این فلنج ها بسیار ساده و مسطح است و کاربرد آنها بیشتر زمانی است که دو فلنج به یکدیگر متصل می شوند.

 

جهت اتصال به اتصالات Butt Weld یا نازل های تجهیزات و مخازن در دو نوع معمولی و بلند ساخته می شود. به علت ضخامت کافی در جاهائی که دما زیاد و تنش های برشی، فشاری و ارتعاشی وجود دارد بکار می روند. فلنج گردندار در انتها دارای گردن بوده و مشخصات آن در قسمت انتهای گردن با مشخصات لوله به آن جوش می شود یکسان است (از لحاظ قطر و ضخامت). این نوع فلنج دارای یک قسمت مخروطی (Tapered Hub) می باشد که ضخامت آن رفته رفته تا محل جوش لب به لب (Butt weld) با لوله کم می شود و این قسمت مخروطی باعث تقویت فلنج شده و در موقع عملیات نظیر تنش زدایی و امتحان جوش با اشعه ایکس و یا گاما صفحه فلنج را از قسمت گرم شده دور نگه می دارد. فلنج گردندار برای فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و یا بسیار زیاد کاربرد دارد و برای تمام سرویس ها تا کلاس ۲۵۰۰ قابل استفاده است و بطور کلی نصب این نوع فلنج دارای کم ترین هزینه است و برای مکان هایی که تنش ضربه ای ، ارتعاشی و برشی زیاد است توصیه می گردد.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

یک نظر بدهید

تلفن: 8842 8832

فکس: 8862 8832

تالار گفتمان صنعتی

شرکت پترو کاسپین sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

شرکت پترو کاسپینlogin form